Կոմունալ աշխատանքների կարևոր հատված է նաև բազմաբնակարան շենքերի վերելակների փոխարինումը. հայտարարել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ այս եռամսյակում արդեն իսկ փոխարինվել է տարբեր վարչական շրջանների բազմաբնակարան շենքերի 273 վերելակ. 2023 թվականին նախատեսվում է փոխարինել ևս 700 վերելակ. «Առաջին հայացքից մեր քաղաքացիների՝ հատկապես բազմաբնակարան շենքերում բնակվողների, շատ խնդիրներ հենց իրենց՝ քաղաքացիների կամ համատիրությունների տիրույթում են: Սակայն մեր մոտեցումն այն է, որ քաղաքապետարանը կառույց է, որ աշխատում է ի շահ երևանցիների և անմասն չի կարող մնալ քաղաքացու խնդիրներից»:
Ավինյանը նաև շեշտել է. «Առաջին հայացքից մեր քաղաքացիների՝ հատկապես բազմաբնակարան շենքերում բնակվողների շատ խնդիրներ հենց իրենց՝ քաղաքացիների կամ համատիրությունների տիրույթում են: Սակայն մեր մոտեցումն այն է, որ քաղաքապետարանը կառույց է, որ աշխատում է ի շահ երևանցիների և անմասն չի կարող մնալ քաղաքացու խնդիրներից»:

It is planned to replace another 700 elevators. Tigran Avinyan
Replacing elevators in apartment buildings is also an essential part of collaborative work. Tigran Avinyan, Deputy Mayor of Yerevan announced.
According to him, this quarter, 273 elevators of apartment buildings in different administrative districts have already been replaced. In 2023, it is planned to replace another 700 elevators, “At first glance, many problems of our citizens, especially those living in multi-apartment buildings, are in the domain of the citizens or condominiums. However, our approach is that the municipality is a structure that works for the benefit of the citizens of Yerevan and cannot remain aloof from the citizen's problems."