Ծավալուն և մասշտաբային աշխատանքներ են կատարվում շինարարության և բարեկարգման ոլորտում. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
«Ամենածավալուն և մասշտաբային աշխատանքները կատարվում են շինարարության և բարեկարգման ոլորտում». տարեվերջյան ասուլիսում հայտարարեց Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նրա խոսքով՝ առաջնահերթ կարևորություն ունեն մանկապարտեզներն ու պոլիկլինիկաները. «Այս պահին հիմնանորոգման փուլում են երկու պոլիկլինիկա Ավան և Նորք Մարաշ վարչական շրջաններում, ինչպես նաև Երևանի 22 մանկապարտեզների շենքեր, որոնք երկու տարբեր ծրագրերով են, բայց հիմնանորոգման էությունը դրանից չի փոխվում։ Եվս 2 մանկապարտեզի աշխատանքներ ավարտվել են տարվա ընթացքում, մեկ մանկապարտեզի մասով էլ գտնվում ենք կառուցման մրցույթում»։
Ըստ Ավինյանի՝ ծրագրի հաջող ընթացքը հնարավորություն է տվել գործընկեր կազմակերպությունների հետ սկսել ծրագրի հաջորդ փուլի աշխատանքը, որով նախատեսվում է ևս 32 մանկապարտեզի և 6 պոլիկլինիկայի հիմնանորոգում և վերանորոգում:
Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, որ առանձնահատուկ ուշադրություն են դարձվում մշակութային կենտրոններին․ «Այժմ հիմնանորոգվում է Մհեր Մկրտչյանի անվան արտիստական թատրոնը, մրցութային փուլում է Երևանի պատանի հանդիսատեսի թատրոնի և Մանկապատանեկան ստեղծագործական քաղաքային կենտրոնի հիմնանորոգումը, արդեն ավարտվել են Սայաթ Նովայի անվան երաժշտական դպրոցի հիմնանորոգման աշխատանքները»։

Проводятся объемные и масштабные работы в области строительства и благоустройства. Тигран Авинян (ВИДЕО)
«Самые объемные и масштабные работы выполняются в области строительства и благоустройства ». Об этом на итоговой пресс-конференции в Ереване заявил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян.
По его словам, детские сады и поликлиники имеют первостепенное значение. « На данный момент в административных районах Аван и Норк-Мараш проводится капитальный ремонт двух поликлиник, а также 22 зданий детских садов в Ереване, которые проводятся по двум разным программам, но суть капитального ремонта не меняется. В течение года завершены работы еще 2 детских садов, и мы находимся на этапе тендера на строительство ещё одного детского сада .
По словам Авиняна, успешный ход проекта позволил начать работу следующего этапа проекта с партнерскими организациями, в рамках которого планируется капитально-ремонтный ремонт еще 32 детских садов и 6 поликлиник.
Тигран Авинян заявил, что особое внимание уделяется культурным центрам. « В настоящее время идет ремонт Художественного театра имени Мгера Мкртчяна, на стадии тендера находится ремонт Ереванского ТЮЗа и Молодежного творческого городка, уже завершены работы по ремонту музыкальной школы имени Саят-Нова».