Հրազդանի կիրճում լայնամասշտաբ աշխատանքներ են կատարվելու. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ներկայացրել է մայրաքաղաքում կանաչապատման և բնապահպանության ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները։ Ըստ նրա՝ վերջին եռամսյակում իրականացվել է 11 հզ․ ծառի էտում. «Սա անհրաժեշտ և պարբերական գործընթաց է, որն ապահովում է ինչպես ծառների առողջությունը, այնպես էլ հետիոտների և վարորդների անվտանգությունը:
Ավելի քան 10 հա մակերեսում կատարվել են անտառտնկման աշխատանքներ Ծիծեռնակաբերդի և Սարալանջի հատվածներում: Ընդհանուր առմամբ տնկվել է շուրջ 5 հզ․ ծառ։
Նոր և առկա ծառների և տնկիների անխափան սնուցումն ապահովելու նպատակով 2023 թվականին նախատեսված է իրականացնել ոռոգման համակարգի 25 հզ․ գծամետր վերանորոգման, արդիականացման և կառուցման աշխատանք»:
Ավինյանը նշել է, որ հաջորդ տարի լայնամասշտաբ աշխատանքներ են կատարվելու Հրազդանի կիրճում. «Այստեղ ջրային և հարակից կանաչ տարածքներում կուտակված է 9 հզ. մ³ աղբ: Այն ամբողջությամբ կմաքրվի, և կտեղադրվեն նոր աղբահավաք պատնեշներ:
Հրազդան գետը և կիրճը Երևանի բնական խորհրդանիշերից մեկն է և քաղաքացիների հանգստի սիրելի վայրերից մեկը: Նշված աշխատանքներին զուգահեռ մենք նախատեսում ենք այս գոտուն բնության պահպանվող տարածքի կարգավիճակ տալ: Հրազդանի գեղատեսիլ կիրճը պետք է վերադարձնի ասոցացումը հանգստավայրի, այլ ոչ՝ ռեստորանների հետ»:

Large-scale works will be carried out in Hrazdan Gorge, Tigran Avinyan
Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan presented the works in greening and environmental protection in the capital. According to him, 11 thousand trees were pruned in the last quarter, "This is a necessary and periodic process that ensures the health of the trees and the safety of pedestrians and drivers.
Forestation works were carried out on more than 10 ha of surface in the Tsitsernakaberd and Saralanj sections. In total, about 5,000 trees were planted.
To ensure uninterrupted nutrition of new and existing trees and saplings, in 2023, it is planned to carry out the repair, modernization, and construction work of 25,000  line meters of the irrigation system.
Avinyan noted that large-scale works would be carried out next year in the Hrazdan gorge, "There are 9 thousand cubic meters of garbage in the water and adjacent green areas. It will be thoroughly cleaned, and new garbage barriers will be installed.
Hrazdan River and Gorge is one of the natural symbols of Yerevan and one of the citizens' favorite recreational places. Along with the mentioned works, we plan to give this zone the status of a protected nature area. The picturesque gorge of Hrazdan should bring back the association with the resort, not with the restaurants."