Երեխաների և սոցիալական պաշտպանության ոլորտում կներդրվեն թվային նոր գործիքներ
Երևանի քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության «Տվյալներ՝ ազդեցության համար» (Data for impact (D4I)) ծրագրով կազմակերպվել է երեխաների և սոցիալական պաշտպանության ոլորտի մասնագետների աշխատաժողով: Նպատակը բնակչության սոցիալական վիճակի մասին տեղեկատվություն ստանալու աղբյուրների ուսումնասիրության, էլեկտրոնային հարթակի մշակման և կիրառման հմտությունների զարգացումն է:
Հանդիպման ընթացքում ոլորտի աշխատակիցներին առաջադրվել են հարցաշարեր, վերհանվել տվյալները մշակելու խնդիրները, կազմակերպվել են քննարկումներ, ներկայացվել նոր առաջարկներ։
D4I ծրագրով նաև ներկայացվել է Երևանի քաղաքապետարանի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչության հետ համատեղ մշակվող տվյալները հավաքելու և ամփոփելու նոր գործիքի նախագիծը։
Կարևորելով քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների որակի բարձրացումը՝ գործընկեր կառույցների հետ համայնքը շարունակելու է ոլորտային մասնագետների վերապատրաստման գործընթացը:

New digital tools will be introduced in children and social protection
On the initiative of the Yerevan Municipality, a workshop of children and social protection specialists was organized by the "Data for impact (D4I)" program of the US Agency for International Development. The goal is to develop the skills of studying the sources of obtaining information about the social condition of the population, developing and using the electronic platform.
During the meeting, questionnaires were presented to the sector employees, data processing problems were raised, discussions were organized, and new proposals were submitted.
The D4I program also presented the project of a new tool for collecting and summarizing data developed jointly with the Department of Children and Social Protection of Yerevan Municipality.
Emphasizing improving the quality of services provided to citizens, the community will continue the process of training sector specialists with partner structures.