Գերմանական ավտոբուսների առաջին խմբաքանակը շուտով Երևանում կլինի. Տիգրան Ավինյան
Երևան քաղաքում տեղի ունեցող փոփոխությունները մեծամասամբ կապված են շինբարեկարգման ոլորտի հետ։ Այս մասին այսօր «Ա1+»-ի հետ ճեպազրույցում ասել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը՝ անդրադառնալով Երևան քաղաքի խնդիրներին և կատարված աշխատանքին։
«Մենք արդեն տևական ժամանակ ունենք մեծ խնդիր տրանսպորտի ոլորտում, որովհետև ավտոբուսների այն քանակը, որը սպասարկում է Երևան քաղաքը՝ բավարար չէ»,- ասաց Տիգրան Ավինյանը և այս համատեքստում նշեց, որ ձեռք է բերվել չինական ավտոբուսների մի չափաքանակ, ինչպես նաև տեղեկացրեց, որ նոր՝ գերմանական ավտոբուսներ են ներմուծվելու, որոնցից առաջին խմբաքանակը շուտով Երևանում կլինի։
Փոխքաղաքապետը նաև շեշտեց, որ միայն ավտոբուսներով տրանսպորտի հարցը չի լուծվում և կարևոր բաղկացուցիչ համարեց միասնական տրանսպորտային ցանցի, վճարման միասնական համակարգի, մետրոյի հետ համադրումների, կանգառասրահների, համապատասխան վայրերում էլեկտրոնային չվացուցակների տեղադրված լինելու հանգամանքները։
Տիգրան Ավինյանը հավաստիացրեց, որ որոշակի ժամանակ անց այս աշխատանքները նույնպես կիրականացվեն ու արդյունքները տեսանելի կլինեն երևանցիներին։
Նրա խոսքով՝ այժմ առավել մեծ կենտրոնացում կա վարչական շրջաններում համապատասխան ծառայությունների որակի և մակարդակի բարձրացման վրա, որպեսզի չստացվի, թե Երևանը միայն Կենտրոնն է։ Փոխքաղաքապետը նշեց՝ փուլ առ փուլ հասնում ենք նախանշված նպատակին։
Հարցին՝ ինչու՞ ավելի վաղ չէր հանվում Հանրապետության հրապարակին կից ապօրինի կրպակը, Տիգրան Ավինյանը պատասխանեց, որ այդ հարցի պատասխանը պարզ է և հավելեց՝ «Դա բավարար կամքի և իրավական հնարամտության հարց էր, որը մենք մեր գործընկերների հետ՝ մասնավորապես Պետգույքի գործընկերների հետ, իրականացրեցինք»։

В ближайшее время в Ереван прибудет первая партия немецких автобусов. Тигран Авинян
Изменения, происходящие в городе Ереване, в основном связаны со сферой благоустройства. Об этом заявил сегодня в интервью с "А1+" заместитель мэра Еревана Тигран Авинян, коснувшись проблем города Еревана и проделанной работы.
«У нас уже давно есть большая проблема в сфере транспорта, потому что количество автобусов, обслуживающих город Ереван, недостаточно», - сказал Тигран Авинян и в этом контексте отметил, что закуплено некоторое количество китайских автобусов, а также сообщил, что будут завезены новые немецкие автобусы, первая партия которых скоро будет в Ереване.
Вице-мэр также подчеркнул, что вопрос транспорта только автобусами не решается, и посчитал важным компонентом создание единой транспортной сети, единую систему оплаты включая метро, ​​установку электронных расписаний на автобусных остановках.
Тигран Авинян заверил, что через определенное время эти работы также будут осуществлены и результаты будут видны ереванцам.
По его словам, сейчас больше внимания уделяется повышению качества и уровня соответствующих услуг в административных районах, чтобы не получилось, что Ереван – это только Центр. Вице-мэр отметил, что мы шаг за шагом идем к поставленной цели.
На вопрос, почему незаконный киоск рядом с площадью Республики не был убран ранее, Тигран Авинян ответил, что ответ на этот вопрос ясен, и добавил: «Это был вопрос достаточной воли и юридической смекалки, которую мы реализовали вместе с нашими партнерами , в частности коллегами из Госимущества».