Աշխատանքը, որ այս ընթացքում իրականացրել ենք քաղաքապետարանում, որպես այդպիսին, արդեն կիսում ենք պարոն Ավինյանի հետ. քաղաքապետ
Գիտեք, որ մեր քաղաքապետի թեկնածուն Տիգրան Ավինյանն է և այն աշխատանքը, որ  այս ընթացքում իրականացրել ենք քաղաքապետարանում, դա որպես այդպիսին արդեն, կիսում ենք պարոն Ավինյանի հետ: Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 30-ին, լրագրողների հետ զրույցում նշել է Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը:
Դիտարկմանը, թե այսինքն քարոզարշավ է իրականացնում Տիգրան Ավինյանը, քաղաքապետն արձագանքել է. «Ես քարոզարշավի մասին չեմ խոսում, պրակտիկ խնդիրների մասին եմ խոսում: Ես Լեհաստանում եմ եղել, գործարանում, որտեղ «MAN» ավտոբուսներն են արտադրել, տեխնիկական վերահսկողություն պետք է իրականացվեր: Մենք քննարկում ենք իրականացրել, նաև այս 18 մետրանոց ավտոբուսների մասով ենք արդեն նախագծել, թե ինչ տրամաբանությամբ պետք է ձեռք բերվի:  Այդ քննարկմանը նաև պարոն Ավինյանը ներկա է եղել, ես այդտեղ խնդիր չեմ տեսնում»։

Работу, которую мы провели в муниципалитете за этот период, фактически мы разделили с господином Авиняном. Мэр
Вы знаете, что нашим кандидатом в мэры является Тигран Авинян, и мы разделяем с господином Авиняном ту работу, которую мы проделали в муниципалитете за этот период. Об этом заявил сегодня, 30 ноября, в беседе с журналистами мэр Еревана Грачья Саргсян.
Мэр ответил на замечание о том, что Тигран Авинян ведет предвыборную кампанию. «Я не говорю о кампании, я говорю о практических вопросах. Я был в Польше, на заводе, где выпускались автобусы «МАН», нужно было провести технический контроль. Мы провели обсуждение и уже разработали логику этих 18-метровых автобусов. Господин Авинян также присутствовал на том обсуждении, я не вижу в этом проблемы».