Երևանի ավտոպարկը կհամալրվի 87 նոր ավտոբուսով
«MAN Truck & Bus SE» ընկերության հրավերով Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը և «Երևանի Ավտոբուս» ՓԲԸ տնօրեն Էլբակ Թարփոշյանն այս օրերին աշխատանքային այցով Լեհաստանի Հանրապետության Ստարախովիցե քաղաքում են:
Հարկ է նշել, որ 2023թ.-ին Երևանի ավտոբուսային պարկը կհամալրվի «MAN» մակնիշի 12 մետրանոց 87 ավտոբուսով: Այցի ընթացքում երևանյան պատվիրակության անդամները հետևել են ավտոբուսների արտադրության ընթացքին և ծանոթացել առաջին ավտոբուսի հնարավորություններին. տեղեկացնում են Երևանի քաղաքապետարանից։

Yerevan bus fleet will be supplemented with 87 new buses
Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan, Deputy Mayor Tigran Avinyan, and Director of "Yerevan Bus" CJSC Elbak Tarposhyan are on a working visit to the city of Starachowice, Republic of Poland, at the invitation of "MAN Truck & Bus SE" company.
It should be noted that Yerevan's bus fleet will be completed in 2023 with the addition of 87 12-meter "MAN" buses. During the visit, members of the Yerevan delegation observed the bus manufacturing process and became acquainted with the capabilities of the first bus. The Yerevan Municipality informs.