Երևանի ավագանին ընդունեց հրավառությունները կանոնակարգող որոշումը
Երևանի ավագանին 47 կողմ, 0 դեմ, 0 ձեռնպահ ձայներով ընդունեց Երևանում տեխնիկական և հատուկ նշանակության հրավառություն իրականացնելու թույլատրելի վայրերը, պահանջներն ու պայմանները սահմանելու մասին որոշման նախագիծը։ Այն ավագանու նիստում ներկայացրեց Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Իր եզրափակիչ ելույթում Ավինյանն անդրադարձավ հրավառությունների կազմակերպման նկատմամբ վերահսկողությանը։ Նա շեշտեց, որ ավագանու որոշումից բացի լինելու է նաև օրենք։ Ըստ Ավինյանի՝ եթե որևէ մեկը փորձի հրավառություն ներմուծել կամ արտադրել առանց լիցենզավորման, կենթարկվի պատասխանատվության. «Եթե մաքսանենգ ճանապարհով պատրաստ է հրավառություն բերել ու մասնավոր միջոցառմանը հատկացնել, դա էլ է քրեական պատասխանատվություն ենթադրում։ Այսինքն, փաթեթն ամբողջական է»։
Տիգրան Ավինյանը նշեց, որ քաղաքապետարանն էլ ունի բավական գործիքակազմ՝ ազդելու որոշումների փաստացի իրականացման վրա։ «Այս խնդիրը հանրության ոչ թե մեծամասնության, այլ գերակշիռ մեծամասնության մտահոգությունների ցանկում է, հետևաբար, որոշումը, վստահաբար, բխում է հանրային շահից»։

Совет старейшин Еревана принял решение, регулирующее организацию фейерверков
Совет старейшин Еревана принял проект постановления об определении допустимых мест, требований и условий для проведения технических и специальных фейерверков в Ереване 47 голосами за, против 0 и при 0 воздержавшихся. Его представил заместитель мэра Еревана Тигран Авинян на заседании Совета старейшин.
В своем заключительном слове Авинян упомянул о контроле за организацией фейерверков. Он подчеркнул, что помимо решения Совета старейшин будет и закон. По словам Авиняна, если кто-то попытается ввозить или производить фейерверки без лицензии, он будет привлечен к ответственности. «Если кто-то решит провезти фейерверки и использовать их для частного мероприятия, это также влечет за собой уголовную ответственность. Другими словами, пакет правок завершен».
Тигран Авинян отметил, что у мэрии также достаточно инструментов, чтобы влиять на фактическое исполнение решений. «Эта проблема входит в список забот не то чтобы большинства населения, а подавляющего большинства, поэтому решение, безусловно, отвечает общественным интересам».