Համապետական ծառատունկին Երևանը մասնակցում է աննախադեպ ծրագրով (Տեսանյութ)
Նոյեմբերի 5-ին հայտարարված համապետական ծառատունկին Երևանը մասնակցում է աննախադեպ ծրագրով՝ անտառ-տնկարկի հիմնմամբ: Այս մասին հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանը։
Վերականգնվում է Ծիծեռնակաբերդի բարձունքի և Սարալանջի շուրջ 10 հեկտար տարածքը: Բնապահպանական կարևոր այս նախաձեռնությանն ընտանիքի հետ միացել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, Երևանի ավագանու անդամներ ու կանաչապատման ոլորտի աշխատակիցներ:

Yerevan participates in the national tree planting with an unprecedented program (Video)
Yerevan is participating in the nationwide tree planting announced on November 5 with an unprecedented program - establishing a forest plantation. Yerevan Municipality informs about this.
The 10-hectare area around Tsitsernakaberd hill and Saralanj is being restored. RA Prime Minister Nikol Pashinyan, Yerevan Mayor Hrachya Sargsyan, First Deputy Mayor Levon Hovhannisyan, Deputy Mayor Tigran Avinyan, members of the Yerevan Council of Elders, and employees of the greening sector joined this crucial environmental initiative with his family.