Ստացանք մետրոյի նոր՝ Աջափնյակ կայարանի կառուցման առաջին փուլի փաթեթը. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը Մետրոգիպրոտրանս ընկերության խորհրդի նախագահ Վալերիյ Աբրամսոնի, Երևանի մոտրոպոլիտենի տնօրինության, Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար Կամսար Բաբինյանի հետ շրջայց է կատարել Մետրոպոլիտենի նոր՝ Աջափնյակ կայարանի թունելներ։
Այս կապակցությամբ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է.
«Ուրախ լուր ունենք:
Ստացանք մետրոյի նոր՝ այդքան սպասված Աջափնյակ կայարանի կառուցման առաջին փուլի փաթեթը:
Կայարանը, որի նախագծումը սկսվել է դեռ ԽՍՀՄ ժամանակ, կառուցվելու է Հալաբյան - Աբելյան խաչմերուկի մերձակայքում՝ «Թումո» կենտրոնի մոտ:
«Մետրոգիպրոտրանս» ընկերության խորհրդի նախագահ Վալերիյ Աբրամսոնի, Երևանի մոտրոպոլիտենի տնօրինության, Աջափնյակ վարչական շրջանի ղեկավար Կամսար Բաբինյանի և մյուս գործընկերներիս հետ իրականացրեցինք շրջայց դեպի 527մ երկարությամբ երկու թունելներ։ Շրջայցի ժամանակ քննարկեցինք թունելները շահագործման պայմաններին համապատասխանեցնելու, ինչպես և կայարանի տեղակայման և թունելներն իրար կապող կամրջի տեսքի վերաբերյալ հարցեր:
Նոր կայարանի կառուցումը էական փոփոխություն կբերի Երևանի տրանսպորտային համակարգի ծանրաբեռնվածության և ընդհանուր տրամաբանության մեջ»:

Мы получили пакет на первый этап строительства новой станции метро «Ачапняк». Тигран Авинян (ВИДЕО)
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян вместе с председателем правления компании «Метрогипротранс» Валерием Абрамсоном и начальником управления Ереванского метрополитена административного района Ачапняк осмотрели тоннели новой станции метро «Ачапняк».
Об этом сообщил Тигран Авинян.
"У нас хорошие новости.
Мы получили пакет первого этапа строительства новой, долгожданной станции метро «Ачапняк».
Станция, проектирование которой началось еще в СССР, будет построена у перекрестка Алабяна - Абеляна, недалеко от центра "Тумо".
Вместе с председателем правления компании «Метрогипротранс» Валерием Абрамсоном, начальником управления Ереванского метрополитена административного округа Ачапняк Камсаром Бабиняном и другими коллегами мы провели экскурсию по двум тоннелям длиной 527 метров. В ходе экскурсии мы обсудили вопросы адаптации тоннелей к условиям эксплуатации, а также расположение станции и внешний вид моста, соединяющего тоннели.
Строительство новой станции существенно изменит загруженность и общую логику транспортной системы Еревана».