Բաղրամյան պողոտան Կասյան փողոցին կապող էստակադա կամուրջը բաց է. Տիգրան Ավինյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ մայրաքաղաքի Մարշալ Բաղրամյան պողոտան Կասյան փողոցին կապող էստակադա կամուրջը այժմ բաց է և գործում է. ավարտվել են կամուրջի վերանորոգման աշխատանքները։
«Հիշեցնենք, որ վերանորոգման աշխատանքների հրատապությունը առաջնային էր, քանի որ վթարված էին կամուրջի 2 դեֆորմացիոն կարերը, որի հետևանքով հեծանները և ամբողջ հարթակը վնասվել էին։ Նման վթարային իրավիճակը կարող էր հանգեցնել փլուզման:
Այսպիսով, վերանորգման աշխատանքների արդյունքում իրականցվեցին ջրամեկուսացման, բետոնացման և ամրացման աշխատանքեր, նոր տեսք հաղորդվեց կամուրջի եզրաքարերին:
Կամուրջների շահագործումը երկարացնելու և պիտանելիության հետ կապված խնդիրներից խուսափելու համար քաղաքի կամուրջները այսուհետ ավելի հրատապ և նպատակային սպասարկման կենթարկվեն։
Ենթակառուցվածների վիճակը և սպասարկումը բարելավելու համար առկա և հետագա ծրագրերում աշխատանքները կիրականացվեն նոր մոտեցումներով՝ ավելի մեծ ուշադրություն կդարձնենք աշխատանքների պլանավորման ժամկետներին՝ խցանումներից հնարավորինս խուսափելու համար»,- գրել է Տիգրան Ավինյանը «ֆեսբուքի» իր էջում։

The flyover bridge connecting Baghramyan Avenue to Kasyan Street is open. Tigran Avinyan (PHOTOS)
The deputy mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, stated that the flyover bridge connecting Marshall Baghramyan Avenue to Kasyan Street in the capital is now open and functioning. Bridge repair works have been completed.
He wrote on his Facebook page, "It should be noted that the urgency of the repair works was paramount because two deformation seams of the bridge were damaged, as a result of which the beams and the entire platform were damaged. Such an emergency could lead to collapse.
Thus, as a result of the renovation, waterproofing, concreting, and strengthening were carried out, and a new look was given to the curb stones of the bridge.
To extend the bridges' operation and avoid serviceability problems, the city's bridges will undergo more urgent and targeted maintenance.
To improve the condition and maintenance of the infrastructure, the works in the existing and future projects will be carried out with new approaches; we will pay more attention to the planning dates of the results to avoid traffic jams as much as possible."