Բաղրամյան պողոտան Կասյան փողոցին կապող էստակադա կամուրջը բաց է. Տիգրան Ավինյան (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ մայրաքաղաքի Մարշալ Բաղրամյան պողոտան Կասյան փողոցին կապող էստակադա կամուրջը այժմ բաց է և գործում է. ավարտվել են կամուրջի վերանորոգման աշխատանքները։
«Հիշեցնենք, որ վերանորոգման աշխատանքների հրատապությունը առաջնային էր, քանի որ վթարված էին կամուրջի 2 դեֆորմացիոն կարերը, որի հետևանքով հեծանները և ամբողջ հարթակը վնասվել էին։ Նման վթարային իրավիճակը կարող էր հանգեցնել փլուզման:
Այսպիսով, վերանորգման աշխատանքների արդյունքում իրականցվեցին ջրամեկուսացման, բետոնացման և ամրացման աշխատանքեր, նոր տեսք հաղորդվեց կամուրջի եզրաքարերին:
Կամուրջների շահագործումը երկարացնելու և պիտանելիության հետ կապված խնդիրներից խուսափելու համար քաղաքի կամուրջները այսուհետ ավելի հրատապ և նպատակային սպասարկման կենթարկվեն։
Ենթակառուցվածների վիճակը և սպասարկումը բարելավելու համար առկա և հետագա ծրագրերում աշխատանքները կիրականացվեն նոր մոտեցումներով՝ ավելի մեծ ուշադրություն կդարձնենք աշխատանքների պլանավորման ժամկետներին՝ խցանումներից հնարավորինս խուսափելու համար»,- գրել է Տիգրան Ավինյանը «ֆեսբուքի» իր էջում։

Эстакадный мост, соединяющий проспект Баграмяна с улицей Касьяна, открыт. Тигран Авинян (ФОТО)
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян сообщил, что эстакада, соединяющая проспект Маршала Баграмяна с улицей Касьяна в столице, открыта и функционирует. работы по ремонту моста завершены.
Напомним, что срочность ремонтных работ была первостепенной, так как были повреждены 2 деформационных шва моста, в результате чего пострадали опоры и вся платформа. Такая аварийная ситуация могла бы привести к обвалу.
Так, в результате ремонтных работ были проведены работы по гидроизоляции, бетонированию и укреплению, бордюрным камням моста был придан новый вид.
В целях продления срока эксплуатации мостов и во избежание проблем, связанных с исправностью, отныне мосты города будут проходить более срочный и целенаправленный ремонт.
В целях улучшения состояния и обслуживания инфраструктуры работы в существующих и будущих проектах будут проводиться с новыми подходами, мы будем уделять больше внимания срокам планирования работ, чтобы максимально избежать пробок. , - написал на своей странице в Facebook Тигран Авинян.