Կանաչ տարածքները փուլ առ փուլ կվերադարձվեն քաղաքին և երևանցիներին. Տիգրան Ավինյան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Ավարտվեց շրջայցը Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանով, որը հագեցած էր համայնքներում առկա տարաբնույթ խնդիրների քննարկմամբ։
Քանաքեռցիների, զեյթունցիների և մանունմենտցիների հետ հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են բնակիչներին հուզող խնդիրներ և ներկայացվել են առաջիկա ծրագրերը։
Բնակիչներին անհանգստացնող հարցերը հիմնականում վերաբերում էին տարածքների զավթված կանաչապատ տարածքներին։ Այս առումով հանրային շահը գերակա է մասնավորից, և կանաչ տարածքները փուլ առ փուլ կվերադարձվեն քաղաքին և երևանցիներին։

Об этом на своей странице в Facebook написал заместитель мэра Еревана Тигран Авинян. «Завершился мой обход по Канакер-Зейтунскому административному району, визит был наполнен обсуждением различных проблем, существующих в общинах
Во время встречи с жителями Канакера, Зейтуна и Манунмента обсуждались вопросы, затрагивающие жителей, а также были представлены планы на будущее.
Вопросы, которые беспокоили жителей, в основном касались занятых зеленых зон и территорий. В этом плане общественный интерес важнее частного, и постепенно зеленые насаждения будут возвращены городу и ереванцам.