«Երևանը քաղաք է մարդկանց համար, և այն խնդիրները, որոնք վերաբերվում են ամբողջ համայնքին, պետք է յուրահատուկ ուշադրության ներքո գտնվեն:
Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան աշխատանքային այցերը բավականին հագեցած էին: Այցերի ընթացքում անդրադարձա նաև հետևյալ թեմաներին՝ ին վերելակների փոխարինում նորերով, ընթացիկ տարվա ծրագրով մոտ 500 վերելակ պետք է փոխվի: Վերելակները փոփոխվում են ըստ առաջնահերթության: Առաջնահերթությունը տրվում է ամենամաշված վերելակներին:
Տիգրանյան փողոցի հարակից գոտու բարեկարգում․ ըստ նախնական նախագծի՝ մեկ ամսվա ընթացքում պետք է կարգավորվի փողոցի հարակից գոտու ոռոգման և լուսավորության հարցը, ինչպես նաև բարեկարգվի շրջակա միջավայրը:

«Все проблемы будут решаться шаг за шагом». Тигран Авинян (ВИДЕО)
"Ереван - город для людей, и тем проблемам, которые касаются всей общины, следует уделять особое внимание.
Рабочие визиты в административный район Канакер-Зейтун были достаточно насыщенными. В ходе визитов я также затронул следующие темы: замена лифтов на новые, в программе текущего года должно быть заменено около 500 лифтов. Лифты меняются в соответствии с приоритетом. Приоритет отдается наиболее изношенным лифтам.
Благоустройство территории, прилегающей к улице Тиграняна. По предварительному проекту в течение месяца должен быть решен вопрос с поливом и освещением прилегающей к улице территории, а также должна быть благоустроена экосистема.