«Քաղաքային այգիները պիտի ծառայեն երևանցիներին»․ Տիգրան Ավինյան
Երևանը մարդիկ են, որոնք ցանկանում են իրենց հանգիստն անցկացնել բարեկարգ և կանաչ այգիներում: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում գրել է Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Քանաքեռ-Զեյթուն այցի նպատակն էր նաև լուծել վարչական շրջանի որոշ հատվածների կանաչապատ տարածքների պակասի խնդիրը, որտեղ իրականացնելու ենք Երևանն առավել կանաչ դարձնելուն միտված աշխատանքներ:
Կարևորելով հանրային շահի գերակայությունը՝ մենք պետք է հետամուտ լինենք, որ երևանցին այսուհետ չզրկվի իրեն հասանելիք այգիներից: Քաղաքային այգիները պիտի ծառայեն երևանցիներին:

"City gardens should serve the people of Yerevan." Tigran Avinyan
Yerevan is people who want to spend their vacation in well-maintained green parks. Yerevan Deputy Mayor Tigran Avinyan wrote about this on his Facebook page.
"The purpose of the Kanaker-Zeytun visit was also to solve the problem of the lack of green areas in some parts of the administrative region, where we will carry out works aimed at making Yerevan greener.
Emphasizing the importance of public interest, we must strive to ensure that residents of Yerevan are not deprived of the parks available to them from now on. City parks should serve the citizens of Yerevan.