Տիգրան Ավինյանը Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում տվել է պուրակի բարեկարգման նախագծի մեկնարկը (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը այցելել է Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան և տվել Մ. Ավետիսյան պուրակի բարեկարգման նախագծի մեկնարկը։
«Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջան այցիս նպատակներից մեկը Մ. Ավետիսյան պուրակի բարեկարգման նախագծի մեկնարկն էր:
Այգու ընդհանուր բարեկարգման նախագիծը ենթադրում է` առաջնահերթ լուծել պուրակի ոռոգման խնդիրը, այնուհետև իրականացնել բարեկարգման աշխատանքներ։ Նախագծի նպատակն է դարձնել պուրակը վարչական շրջանի հետաքրքիր մասնիկ և բնակիչների համար ժամանցի վայր:
Պուրակի բարեկարգման աշխատանքները արդեն սկսված են».- այս մասին Տիգրան Ավինյանը գրել է իր «Ֆեյսբուքի» էջում։

Tigran Avinyan launched the park improvement project in Kanaker-Zeytun administrative district (PHOTOS)
The Deputy Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, visited the Kanaker-Zeytun administrative district and launched the M. Avetisyan park improvement project.
Tigran Avinyan wrote on his "Facebook" page, "One of the goals of my visit to the Kanaker-Zeytun administrative district was the launch of the M. Avetisyan park improvement project.
The project of the general improvement of the park implies solving the garden's irrigation problem first and then carrying out improvement works. The project's goal is to make the park an exciting part of the administrative district and a place of entertainment for residents.