Կկառուցվի ավտոբուսների լվացման նոր՝ ժամանակակից կայան
Տրոլեյբուսների, այնպես էլ համայնքային նոր ավտոբուսների սանիտարական պատշաճ վիճակն ու մաքրությունն ապահովելու համար կկառուցվի շարժակազմի լվացման նոր՝ ժամանակակից կայան: Զեկուցվել է, որ կայանի ձեռքբերման մրցույթն արդեն կայացել է, աշխատանքներն ընթացքում են:
Երևանում փակ հանքերի տարածքները կկանաչապատվեն: Իլ դը Ֆրանսի շրջանային խորհրդի նախագահի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ միջոցներ են ձեռնարկվում վերոնշյալ տարածքները համատեղ վերափոխելու և Իլ դը Ֆրանսի հաջողված փորձը Երևանում կիրառելու նպատակով:
Ընթացքում է Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի՝ Հայրենական պատերազմի հաղթանակի 40-ամյակին նվիրված զբոսայգու հիմնանորոգումը: Որպեսզի հանգստի գոտու բարեկարգումը կրի համալիր բնույթ և ընդգրկի նաև երկրորդ աշխարհամարտում տարած հաղթանակի 40-ամյակին նվիրված այգուն հարակից հուշահամալիրը, հուշարձանի վերականգնման համար հայտարարվել է նախագծման մրցույթ: Հաղթող կազմակերպության հետ առաջիկայում կկնքվի պայմանագիր:

A new modern bus washing station will be built
A new state-of-the-art vehicle wash station will be built to ensure proper sanitation and cleanliness of the trolleybuses and the latest community buses. It was reported that the tender for the station's purchase has already been held, and the works are in progress.
Areas of closed mines in Yerevan will be greened. According to the agreement reached with the President of the Ile de France District Council, measures are being taken to jointly transform the above areas and apply the successful experience of Ile de France to Yerevan.
The park overhaul dedicated to the 40th anniversary of the victory of the Patriotic War in the Malatia-Sebastia administrative district is underway. For the improvement of the recreation area to be complex and include the memorial near the park dedicated to the 40th anniversary of the victory in the Second World War, a design competition was announced for the restoration of the monument. A contract will be signed with the winning organization shortly.