Կառուցվում է Երևանի Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածը
Մայրաքաղաքում միջազգային վարկային ծրագրերով կառուցվում է Բաբաջանյան-Աշտարակ ճանապարհահատվածը: Բարեկարգվում է նաև Բաբաջանյան փողոց - Արգավանդի խճուղի 1 կմ-ոց հատվածը:
Ամբողջությամբ պատրաստ է Ջրվեժում ավտոբուսների նոր հավաքակայանի նախագիծը: Ասիական զարգացման բանկի հետ բանակցություններ են տարվում ծրագիրը գործնական փուլ տեղափոխելու համար:
Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագրով հիմնանորգվող 15 մանկապարտեզներից 12-ում աշխատանքներն ընթացքում են: Այժմ բանակացություններ են տարվում Եվրոպական ներդրումային բանկի հետ՝ հիմնանորոգվող մանկապարտեզների թիվն ավելացնելու, ինչպես նաև ծրագրի երկրորդ փուլում պոլիկլինիկաներ ընդգրկելու նպատակով:

The Yerevan Babajanyan-Ashtarak road section is under construction.
The Babajanyan-Ashtarak road section is being built in the capital with international credit programs. The 1 km section of Babajanyan street - Argavandi highway is also improving.
The project of the new bus assembly station in Jrvezh is entirely ready. Negotiations with the Asian Development Bank are underway to move the project to the experimental stage.
Works are in progress in 12 of the 15 kindergartens under the Yerevan energy efficiency program. Negotiations are now underway with the European Investment Bank to increase the number of kindergartens undergoing a significant renovation and include polyclinics in the project's second phase.