«Մանկապարտեզները կընդունեն իրենց սաներին նոր և հիմնանորոգված տեսքով»․ Տիգրան Ավինյան
«Երևանը քաղաք է մարդկա՛նց համար: Մեր քաղաքը պետք է ծառայի այդ թվում երեխաներին՝ ստեղծելով նպաստավոր և ապահով պայմաններ նրանց զարգացման և կայացման համար: Երեխաների համար Երևան ունենալու նպատակով քաղաքապետարանը նախատեսում է ինչպես շահագործվող մանկապարտեզների հիմնանորոգում, այնպես էլ նորերի կառուցում:
Ուրախ եմ տեղեկացնել, որ Աջափնյակ վարչական շրջանի N 41 մանկապարտեզի նախագծման, և N 44, 47, 48, 50 մանկապարտեզների բուն հիմնանորոգման աշխատանքների մեկնարկն արդեն տրվել է։ Այցելածս N 40 մանկապարտեզի վթարային մասնաշենքի փոխարեն կկառուցվի արդի չափորոշիչներով հագեցած նոր մասնաճյուղ: Մանկապարտեզները, ԽՍՀՄ փլուզումից հետո առաջին անգամ, կընդունեն իրենց սաներին նոր և հիմնանորոգված տեսքով»։

«Детские сады примут своих воспитанников в новом, полностью обновленном виде». Тигран Авинян
"Ереван - город для людей. Наш город должен служить также и детям, создавая благоприятные и безопасные условия для их развития и становления. Чтобы Ереван был для детей, мэрия планирует как капитальный ремонт действующих детских садов, так и строительство новых.
Рад сообщить Вам, что уже дан старт проектированию детского сада № 41 и капитальному ремонту детских садов № 44, 47, 48, 50 Ачапнякского административного района. Вместо аварийного корпуса детского сада N 40, который я посетил, будет построен новый филиал, оборудованный по современным стандартам. Детские сады впервые после распада СССР примут своих воспитанников в новом, полностью обновленном виде.