4-րդ կարգի վթարայնության շենքերի խնդիրը կտեղափոխվի գործնական փուլ
Երևանի քաղաքապետարանից հայտնում են՝ մայրաքաղաքում առկա 4-րդ կարգի վթարայնության շենքերի խնդիրը քննարկումներից կտեղափոխվի գործնական փուլ:
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Տիգրան Ավինյանը վարչական շրջաններ աշխատանքային այցերի մեկնարկը տալիս է հենց վթարային շենքերից. առաջնահերթությունը բնակիչների անվտանգությունն է:
Այցի շրջանակներում Տիգրան Ավինյանը զրուցել է վթարային շենքերի բնակիչների հետ։ Լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա նշել է. «Իրականում Աջափնյակ վարչական շրջանում մենք ունենք բազմաթիվ շենքեր, որոնք վթարային աստիճաններով հասել են մի մակարդակի, որ այնտեղ բնակվելը բնակիչների համար անվտանգ չէ։ Բավական երկար ժամանակ է՝ քննարկումներն ընթանում են, բայց գործնական լուծումների դեռ չենք հասել։ Կարծում եմ՝ այս կետից սկսած մենք ավելի գործնական լուծումների պետք է հասնենք»։
Նրա խոսքով. «Այս պահին կա կառուցապատողը, որ պատրաստ է՝ իր վրա վերցնել որոշակի բեռ: Քանի որ հրատապություն կա, այդ պատճառով ենք այս լուծման տարբերակով գնում: Իսկ ընդհանուր շենքերի մասով մեծ ծրագիր ենք ունենալու»։

Проблема зданий 4-й степени аварийности будет переведена в практическую стадию. Тигран Авинян
Мэрия Еревана сообщает, что вопрос аварийных зданий 4-го класса в столице будет переведен из обсуждения в практическую стадию.
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян свои рабочие визиты в административные районы начинает с аварийных зданий, так как приоритетом является безопасность жителей.
В рамках визита Тигран Авинян побеседовал с жителями аварийных домов. На брифинге с журналистами он сказал: « На самом деле, в Ачапнякском административном районе у нас много зданий, которые достигли такого уровня, что жителям там жить небезопасно. Обсуждения ведутся уже довольно давно, но практических решений мы пока не достигли. Я думаю, что начиная с этого момента мы должны прийти к более практическим решениям .