Երևանի ավագանին մեր աչքերն ու ականջներն են, նաև՝ խիղճը. Տիգրան Ավինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Այսօր Երևանի ավագանու արտահերթ նիստում Տիգրան Ավինյանը հայտարարել է, թե Երևանի ավագանին մեր աչքերն ու ականջներն են, և որոշ դեպքերում նաև խիղճը։
Պատասխանելով ավագանու անդամ Արման Բաբաջանյանի հարցին, Ավինյանը նշել է. «Երևանի ավագանին պետք է նաև մատնանշի, թե որ ուղղություններով ենք մենք սխալ գնում»։ Ըստ նրա՝ իրենց այստեղ պետք է նաև ավագանին օգնի։
Ավինյանը նշեց, որ Երևանի ավագանու հետ աշխատանքը պատկերացնում է ամենօրյա ռեժիմով։ Նա այս համատեքստում հորդորեց, որ ավագանին պետք է ավելի ակտիվ լինի և մարդկանց ձայնը լսելի դարձնի։

Yerevan Council of Elders are our eyes and ears and also our conscience. Tigran Avinyan (VIDEO)
Today, at the extraordinary session of the Yerevan Council of Elders, Tigran Avinyan announced that the Yerevan Council of Elders is our eyes and ears and, in some cases, our conscience.
Answering the question of the council member Arman Babajanyan, Avinyan noted. "Yerevan Council of Elders should also point out in which directions we are going wrong." According to him, the council of elders should also help them here.
Avinyan mentioned that he envisions working with the Yerevan Council of Elders daily. In this context, he urged that the council of elders should be more active and make people's voices heard.