Կենտրոնանալու եմ փոխքաղաքապետի գործառույթների վրա. Տիգրան Ավինյան
Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը լրագրողների հետ ճեպազրույցում չի մեկնաբանել Երևանի ավագանու՝ 2023թ. ընտրությունների վերաբերյալ հարցերը։ Նա նշել է, թե կենտրոնանալու է աշխատանքի և միմիայն աշխատանքի վրա։
Տիգրան Ավինյանի խոսքով. «Ես այս պահին կենտրոնանալու եմ փոխքաղաքապետի գործառույթների վրա, և եկել եմ աշխատելու այն ուղղություններով, որ իմ համակարգման ոլորտում են։ Մնացած բոլոր հարցերը, կարծում եմ, առհասարակ ժամանակավրեպ են և դրանց մասին խոսելն այս պահին կարևոր չէ»։ Տիգրան Ավինյանը նշել է, որ ինքը համակարգելու է շինբարեկարգման, կանաչապատման ոլորտները, թաղապետարանների աշխատանքները, մշակույթի ոլորտը և ծրագրերը, որ իրականացվելու են կառավարության հետ։
Երևանի փոխքաղաքապետի խոսքով, 2018թ-ից բավական աշխատանք արվել է և որոշ խնդիրներ մեղմվել են. «Բայց նույն այդ աշխատանքները, որ արվել են, չէի համարի համակարգային լուծումներ որևէ ոլորտում, ամենայն հարգանքով այն աշխատանքի նկատմամբ, որ իրականացվել է, լինի դա աղբահանությունը, որ հավաքագրումը կա, վերամշակումը կա, լինի տրանսպորտի հարցը, որ միայն ավտոբուսները չեն, այլ ընդհանուր մեկ համակարգ է, մետրոյի հետ միացում է, մետրոյի շարունակության վերլուծություն է և շատ ու շատ այլ հարցեր։ Եւ առհասարակ, քաղաքն ունի նոր լուծումների, համակարգային լուծումների, տեխնոլոգիական լուծումների կարիք»։

Сосредоточусь на функциях заместителя мэра. Тигран Авинян
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян на брифинге с журналистами не стал комментировать выборы в Совет старейшин Еревана 2023 года. Он сказал, что сосредоточится на работе и только на работе.
По словам Тиграна Авиняна. « На данный момент я сосредоточусь на функциях заместителя мэра, и я пришел работать по тем направлениям, которые находятся в моей координационной сфере. Все остальные вопросы, я думаю, в целом устарели и говорить о них сейчас не важно . Тигран Авинян отметил, что будет согласовывать с правительством области благоустройства, озеленения, работы районных администраций, области культуры и программы, которые будут реализованы.
По словам вице-мэра Еревана, с 2018 года проделана большая работа и некоторые проблемы удалось решить. Но те же работы, которые были проделаны, я бы не считал их системными решениями в какой-либо сфере, при всем уважении к проделанной работе, будь то вывоз мусора, сбор, утилизация, будь то вопрос транспорта, это не просто автобусы, а общая система, связь с метро, ​​расширение веток метро и много-много других вопросов. И вообще городу нужны новые решения, системные решения, технологические решения » .