Մենք պետք է խորապես վերանայենք մեր մոտեցումը եկամուտների հավաքագրման մասով (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Պատասխանելով Երևանի ավագանու անդամ Տիգրան Գալստյանի հարցին, թե ինչպե՞ս է տեսնում Երևանի քաղաքապետարանի առջև ծառացած խնդիրների լուծումը՝ հաշվի առնելով քաղաքապետարանի բյուջեի համեստությունը, Ավինյանը խոսեց եկամուտների հավաքագրման մասին։
Ըստ նրա. «Թեև դա իմ համակարգման ոլորտը չի լինելու, այնուամենայնիվ, մենք պետք է խորապես վերանայենք մեր մոտեցումը եկամուտների հավաքագրմանը և ընդհանուր առմամաբ այլ տրամաբանություն և ռեֆորմներ իրականացնենք այդ ուղղությամբ»։
Անդրադառնալով Կառավարության, և այլ պետական մարմինների հետ աշխատանքին, Ավինյանը վստահեցրեց, որ այդ առումով քաղաքապետարանում մի նոր զինվոր ունեն, որը շատ երկար աշխատել է բոլոր այդ մարմինների հետ. «Ես վստահեցնում եմ ձեզ, որ մեր աշխատանքը որոշ առումով և Կառավարության, և մարմինների հետ բարելավվելու են»։
Ավինյանը մանրամասնեց, թե ո՞ր ոլորտներն է համակարգելու. «Դրանք հիմնականում հինգն են: Առաջին հերթին թաղապետարանների համակարգումն ու վերահսկումն է: Երկրորդը շինբարեկարգման բլոկն է, երրորդը՝ կանաչապատման, չորրորդը՝ մշակույթ, և, իհարկե, հաշվի առնելով իմ փորձը, նաև Կառավարության հետ աշխատանքը, իրականացվող խոշոր ծրագրերը, որտեղ, կարծում եմ, իմ ներդրումը դրական կլինի»։

We need to review our approach to revenue collection (VIDEO) deeply
Answering the question of Tigran Galstyan, a member of the Yerevan Council of Elders, how does he see the solution to the problems facing Yerevan Municipality, taking into account the modest budget of the municipality, Avinyan spoke about revenue collection.
According to him. "Although it will not be my area of ​​coordination, nevertheless, we must deeply review our approach to revenue collection and implement a different logic and reforms in that direction."
Referring to the work with the Government and other state bodies, Avinyan assured that in this regard, they have a new soldier in the municipality, who has worked with all these bodies for a long time. "I assure you that our work with the Government and bodies will improve in some respects."
Avinyan detailed which areas he will coordinate. "There are basically five of them. First of all, it is coordination and control of district governments. The second is the building improvement block, the third is greening, the fourth is culture, and, of course, taking into account my experience, also the work with the Government, the implemented large projects where, I think, my contribution will be positive."