Երևանը ևս 15 տրոլեյբուս կունենա
Երևանի քաղաքապետարանից տեղեկացնում են, որ տրոլեյբուսների, այնպես էլ համայնքային նոր ավտոբուսների սանիտարական պատշաճ վիճակն ու մաքրությունն ապահովելու համար կկառուցվի շարժակազմի լվացման նոր ժամանակակից կայան: Զեկուցվել է, որ կայանի ձեռքբերման մրցույթն արդեն կայացել է:
Համայնքային միջոցներով «Էլեկտրատրանսպորտ» ընկերության հավաքակայանը կհամալրվի 15 տրոլեյբուսով: Շարժակազմի ձեռքբերման մրցույն արդեն կայացել է, կա հաղթող: Հարկ է նշել, որ համայնքը նախանշում է ևս 15 նոր ու ժամանակակից տրոլեյբուսի ձեռքբերում:
Երևանյան կանգառներում տեղադրվում են նոր կանգառասրահներ: Ծրագիրն իրականացվում է փուլ առ փուլ՝ վարչական շրջաններով, որպեսզի խնդրին տրվի համալիր լուծում: Աջափնյակ վարչական շրջանից մեկնարկած ծրագրի շրջանակում տեղադրվել է 10 նոր կանգառասրահ: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ ընթացիկ տարում քաղաքապետարանի լրացուցիչ ծրագրով Երևանում կտեղադրվի ևս 30 նոր կանգառասրահ, որոշ վարչական շրջաններ աշխատանքները կիրականացնեն նաև սեփական միջոցներով:

В Ереване появится еще 15 троллейбусов
Мэрия Еревана сообщает, что для обеспечения надлежащего санитарного состояния и чистоты троллейбусов, а также новых муниципальных автобусов будет построена новая современная автомойка. Сообщается, что тендер на покупку станця уже проведен.
Компания «Электротранспорт» будет укомплектована 15 троллейбусами за счет средств общины. Конкурс на покупку подвижного состава уже состоялся, есть победитель. Следует отметить, что община планирует закупить еще 15 новых и современных троллейбусов.
На автобусных остановках Еревана устанавливаются новые автобусные остановки. Программа реализуется поэтапно, по административным округам, чтобы обеспечить комплексное решение проблемы. В рамках начатого проекта в административном районе Ачапняк установлено 10 новых автобусных остановок. В ходе очередного рабочего совещания сообщалось, что в текущем году по дополнительной программе мэрии в Ереване будет установлено еще 30 новых автобусных остановок, а некоторые административные районы также проведут работы за счет собственных средств.