Երևանի քաղաքապետը հանդիպել է Հայաստանում ՄԱԶԾ մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլիի հետ
Երևանի քաղաքապետարանի գործակցությունը ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի հետ ընդգրկում է քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններ: Ընթացիկ ու նախանշվող ծրագրերի հետ կապված հարցեր են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանի և Հայաստանում ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցիչ Նաթիա Նացվլիշվիլի հանդիպման ժամանակ, որին ներկա է գտնվել նաև քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը:
Իրականացվող նախագծերի շրջանակում երկու կառույցներն այսօր քայլեր են ձեռնարկում Էներգետիկ կառավարման համակարգի ներդրման, բազմաբնակարան շենքերում ջերմամեկուսացման աշխատանքների իրականացման, ֆոտովոլտային համակարգերի տեղադրման ու մանկապարտեզների վերանորոգման ուղղությամբ:
Անդրադառնալով համատեղ ծրագրերին՝ քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն ընդգծել է, որ դրանք մայրաքաղաքում ոչ միայն հարմարավետ միջավայր են ապահովում, այլև համայնքն ունենում է զգալի տնտեսումներ:
Շնորհակալություն հայտնելով հաջողված գործակցության համար՝ Նաթիա Նացվլիշվիլին ընդգծել է, որ համատեղ ծրագրերն իրենց հերթին փաստում են երկու կառույցների միջև ձևավորված վստահելի գործընկերային հարաբերությունների մասին:

Мэр Еревана встретился с постоянным представителем ПРООН в Армении Натией Нацвлишвили
Сотрудничество мэрии Еревана с Программой развития ООН охватывает различные направления экономики города. Вопросы, связанные с текущими и планируемыми программами, были обсуждены в ходе встречи мэра Еревана Грачья Саркисяна с постоянным представителем Программы развития ООН в Армении Натией Нацвлишвили, на которой также присутствовал первый заместитель мэра Левон Ованнисян.
В рамках реализованных проектов обе структуры сегодня предпринимают шаги в направлении внедрения Системы энергоменеджмента, проведения теплоизоляционных работ в многоквартирных домах, установки фотоэлектрических систем и ремонта детских садов.
Говоря о совместных программах, мэр Грачья Саргсян подчеркнул, что они не только обеспечивают комфортную среду в столице, но и дают значительные сбережения общине.
Выразив признательность за успешное сотрудничество, Натия Нацвлишвили подчеркнула, что совместные программы, в свою очередь, свидетельствуют о сложившихся между двумя учреждениями надежных партнерских отношениях.