Հրաչյա Սարգսյանը ներկայացրել է Աջափնյակ վարչական շրջանի նոր ղեկավարին
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանն այցելել է Աջափնյակ վարչական շրջան և աշխատակազմին ներկայացրել վարչական շրջանի նորանշանակ ղեկավար Կամսար Բաբինյանին: Հատկանշելով հիմնական այն ոլորտները, որոնց ուղղությամբ անհրաժեշտ է հստակ քայլեր ձեռնարկել, քաղաքապետը նշել է, որ խնդիրների լուծման հարցում ակնկալում է արդյունավետ ու հետևողական աշխատանք:
«Պետք է ավելի մեծ ջանքեր գործադրենք, որպեսզի օրվա խնդիրները լուծելուց բացի, նաև մնայուն ծրագրեր իրականացնենք: Միայն համակարգային փոփոխությունների արդյունքում է հնարավոր բնակիչներին որակյալ ծառայություններ մատուցել ու ապահովել քաղաքի կայուն զարգացումը»,- նշել է քաղաքապետը:
Հրաչյա Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել վարչական շրջանի նախկին ղեկավար Սասուն Մկրտումյանին և աշխատակիցներին՝ կատարած աշխատանքի համար, և նկատել, որ աշխատակազմի աջակցությամբ առաջիկա տարիներին ևս Աջափնյակում կշարունակվեն բարեփոխումների ծրագրերը:

Грачья Саргсян представил нового главу административного района Ачапняк
Мэр Еревана Грачья Саргсян посетил административный район Ачапняк и представил аппарату новоназначенного главу административного района Камсара Бабиняна. Выделив основные направления, по которым необходимо предпринять четкие шаги, градоначальник отметил, что ожидает эффективной и последовательной работы в решении проблем.
«Нам необходимо приложить больше усилий для реализации устойчивых программ в дополнение к решению каждодневных проблем. «Только в результате системных изменений возможно оказывать качественные услуги жителям и обеспечивать устойчивое развитие города», — сказал градоначальник.
Грачья Саргсян поблагодарил бывшего главу административного района Сасуна Мкртумяна и коллектив за проделанную работу, и отметил, что программы реформ в Ачапняке будут продолжены в ближайшие годы при поддержке аппарата.