Այսօր տեղի է ունեցել Երևանի ավագանու հերթական նիստը։ Նիստի ժամանակ քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը կոչ է արել նոր ավտոբուսներում ու երթուղայիններում ուղեվարձը վարորդին չփոխանցել։ Նա հավելել է, որ մետաղադրամների համար համապատասխան արկղեր են տեղադրված։ Ըստ նրա՝ վարորդներին պետք չէ խղճալ. «Նրանք 270 հազար դրամ են ստանում այն դեպքում, երբ շարքային պայմանագրայինների աշխատավարձը 120-150 հազար դրամ է»։
Երևանի քաղաքապետարանը մտադիր է համայնքի միջոցների հաշվին մոտ 15 նոր տրոլեյբուս գնել։ Ի դեպ, 2022թ. Երևանի քաղաքապետարանը նախատեսում է 200 ավտոբուս ձեռք բերել՝ 100 մեծ (12 մ) և 100 միջին (8.5 մ)։

Ереван получит 15 новых троллейбусов за счет общины
На сегодняшнем очередном заседании Совета старейшин Еревана мэр Грачья Саргсян призвал пассажиров общественного транспорта не передавать плату за проезд водителю в новых автобусах и маршрутках. Он напомнил, что община потратило деньги, чтобы вложить их в коробки для монет.
Мэр отметил, что водителей не нужно жалеть, так как их месячная зарплата в два раза выше, чем у пограничника. «Они получают 270 тысяч драмов в том случае, когда зарплата рядовых подрядчиков составляет 120-150 тысяч драмов».
Мэрия Еревана намерена приобрести за счет общины около 15 новых троллейбусов. Об этом заявил сегодня в ходе рабочего совещания мэр города Грачья Саргсян.
Напомним, что в 2022 году муниципалитет планирует закупить в общей сложности 200 автобусов. 100 больших (12 м) и 100 средних (8,5 м).