Պուտինը Նեթանյահուից հետո հեռախոսազրույց է ունեցել Փեզեշքիանի հետ
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Իսրայելի վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուի հետ շփումներից հետո հեռախոսազրույց է ունեցել նաև Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի հետ։ Այս մասին հաղորդել է նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։ Ըստ նրա՝ շուտով նաև հաղորդագրություն կտարածվի։
Radar Armenia-ն առանձնացրել է Պեսկովի կարևոր հայտարարությունները.
• Կրեմլը Հռոմից, Փարիզից և Բեռլինից ազդանշաններ է ստացել Ռուսաստանի հետ երկխոսության անհրաժեշտության մասին և դա համարում է արևմտյան երկրների դիրքորոշումների դրական զարգացում։
• Մինչ այժմ եվրոպացիները շփումների խնդրանքով չեն կապվել Կրեմլի հետ:
• Ռուսաստանը, աշխարհի մնացած մասի հետ, կհետևի Գրենլանդիայի շուրջ իրավիճակի զարգացմանը։
• Ռուսաստանը հետաքրքրված է Ուիթքոֆֆի և Քուշների նոր այցով և սպասում է դրան, սակայն ամսաթվերը դեռևս որոշված ​​չեն։

Russian President Vladimir Putin, after his talks with Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu, also spoke by telephone with Iranian President Masoud Peshmerga. This was reported by the presidential press secretary Dmitry Peskov. According to him, a statement will also be issued soon.
Radar Armenia has highlighted Peskov’s essential statements.
The Kremlin has received signals from Rome, Paris, and Berlin on the need for dialogue with Russia and considers this a positive development in Western positions.
So far, the Europeans have not contacted the Kremlin to request contact.
Russia, along with the rest of the world, will monitor developments in the situation around Greenland.
Russia is interested in a new visit by Witkoff and Kouchner and is awaiting it, but the dates have not yet been set.