Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը և Հարավային Կովկասի և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոն քննարկել են քննարկել են քաղաքական, տնտեսական և տրանսպորտային ոլորտներում համագործակցությունը, էներգետիկ անվտանգության հարցերը, համագործակցության ձևաչափերի և գործիքների վերաբերյալ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, ինչպես նաև ապագա քայլերը։
Բայրամովը Գրոնոյին ներկայացրել է Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության գործընթացի առաջընթացը և հեռանկարները՝ նրան փոխանցելով երկրի դիրքորոշումը։ Դրականորեն գնահատվել են հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակներում ձեռնարկված վստահության ամրապնդման միջոցառումները։
Հանդիպման ընթացքում նաև մտքեր են փոխանակվել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ երկկողմ և տարածաշրջանային հարցերի շուրջ։

Гроно и Байрамов приветствовали меры по укреплению доверия между Арменией и Азербайджаном
Министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов и специальный представитель ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Магдалена Гроно обсудили сотрудничество в политической, экономической и транспортной сферах, вопросы энергетической безопасности, достигнутые договоренности по форматам и инструментам взаимодействия, а также дальнейшие шаги.
Байрамов представил Гроно прогресс и перспективы мирного процесса между Азербайджаном и Арменией, передав позицию своей страны. Меры по укреплению доверия, предпринятые в рамках процесса нормализации отношений, получили положительную оценку.
В ходе встречи также состоялся обмен мнениями по другим двусторонним и региональным вопросам, представляющим взаимный интерес.