ԱՄՆ նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սթիվ Ուիթքոֆֆը և Դոնալդ Թրամփի փեսան՝ Ջարեդ Քուշները, կրկին ծրագրում են այցելել Մոսկվա, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին։
Հրապարակման աղբյուրների համաձայն՝ Ուիթքոֆֆի և Քուշների այցը Մոսկվա նախատեսված է հունվարի վերջին, սակայն ամսաթվերը կարող են հետաձգվել Իրանում տեղի ունեցող բողոքի ցույցերի պատճառով։
Հիշեցնենք, որ Ուիթքոֆֆը և Քուշները վերջին անգամ Մոսկվա են այցելել դեկտեմբերի սկզբին և հանդիպել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ։ Պաշտոնապես կողմերը չեն բացահայտել բանակցությունների մանրամասները։

US President Donald Trump's special representative, Steve Witkoff, and son-in-law, Jared Kushner, are planning to revisit Moscow, Bloomberg reported, citing sources.
According to the publication's sources, Witkoff and Kushner's visit to Moscow is scheduled for late January, but the dates may be postponed due to ongoing protests in Iran.
It should be noted that Witkoff and Kushner last visited Moscow in early December and met with Russian President Vladimir Putin. The parties have not officially disclosed the details of the negotiations.