ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի վարչակազմը Իրանի վրա հարձակման ծրագրեր է քննարկել, հայտնում է Wall Street Journal-ը՝ հղում անելով իր աղբյուրներին։
Պաշտոնյաները քննարկել են, թե ինչպես իրականացնել նախագահ Թրամփի՝ վերջերս Իսլամական Հանրապետության դեմ բարձրացված սպառնալիքները, այդ թվում՝ թե որ վայրերը կարող են թիրախավորվել, Wall Street Journal-ին հայտնել են աղբյուրները։
Իրանական մի քանի ռազմական օբյեկտների վրա լայնածավալ օդային հարվածը քննարկվող տարբերակներից մեկն է, չնայած Վաշինգտոնը դեռևս համաձայնության չի եկել գործողությունների ծրագրի շուրջ։
Աղբյուրները հայտնել են, որ հնարավոր հարձակման համար որևէ ռազմական տեխնիկա կամ անձնակազմ չի տեղափոխվել։

The administration of US President Donald Trump has discussed plans for an attack on Iran, the Wall Street Journal reported, citing sources.
Officials have discussed how to carry out President Trump’s recent threats against the Islamic Republic, including which locations could be targeted, the sources told the Wall Street Journal.
A large-scale air strike on several Iranian military sites is one option being discussed, although Washington has not yet agreed on a plan of action.
No military equipment or personnel have been moved in anticipation of a possible attack, the sources said.