Իրանում ցուցարարները սպանել են դատախազին և անվտանգության աշխատակիցներին
Իրանցի դատախազը և մի քանի անվտանգության աշխատակիցներ սպանվել են Հյուսիսային Խորասան նահանգի Էսֆարայեն քաղաքում տեղի ունեցած անկարգությունների ժամանակ, ուրբաթ օրը հայտարարել է նահանգի դատական ​​իշխանության ղեկավարը։
«Երեկ երեկոյան Էսֆարայենում տեղի ունեցած անկարգությունների ժամանակ քաղաքում ներկա էր հանրային և հեղափոխական դատախազ Ալի Աքբար Հոսեյնզադեն՝ ոստիկանության և անվտանգության ուժերի հետ միասին դաշտային հսկողություն իրականացնելու համար», - ասել է պաշտոնյան։
Նա ասել է, որ անկարգության հեղինակները հրկիզել են այն կցասայլակը, որտեղ տեղակայված է եղել դատախազը և անվտանգության աշխատակիցները և թույլ չեն տվել, որ արտակարգ իրավիճակների խմբերը մոտենան նրանց։

Protesters in Iran kill a prosecutor and security officers
An Iranian prosecutor and several security guards were killed during riots in the city of Esfarayen in North Khorasan province, the provincial judiciary chief said on Friday.
“Public and Revolutionary Prosecutor Ali Akbar Hosseinzadeh was present in the city during the riots in Esfarayen yesterday evening to conduct field surveillance along with police and security forces,” the official said.
He said the rioters set fire to the trailer carrying the prosecutor and security guards and prevented emergency teams from approaching them.