ՌԴ զինված ուժերը հունվարի 9-ի գիշերը կրկին զանգվածային հարված են հասցրել Ուկրաինայի մայրաքաղաք Կիևին։ Հարձակման հետևանքով զոհվել է առնվազն 4 մարդ։ Այդ մասին սոցցանցերում հայտնել են Կիևի քաղաքային պետական վարչակազմի ղեկավար Տիմուր Տկաչենկոն և քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն։
Վնասվել են բնակելի տներ և ենթակառուցվածքների օբյեկտներ, կան զոհեր և վիրավորներ։
«Ներկայումս հայտնի է 4 զոհի մասին։ Վիրավորվել է 19 մարդ։ Նրանցից 14-ին բժիշկները հոսպիտալացրել են, մյուսներին օգնություն է ցուցաբերվել տեղում։ Զոհվածների թվում կա մեկ բուժաշխատող, վիրավորվել է չորս բուժաշխատող»,– նշել է Կլիչկոն։
Արձանագրվել են կրիտիկական ենթակառուցվածքների վնասներ։ Քաղաքի որոշ շրջաններում խափանումներ կան էլեկտրամատակարարման և ջրամատակարարման հետ։

The Russian armed forces again launched a massive attack on the Ukrainian capital, Kyiv, on the night of January 9. At least 4 people were killed in the attack. This was reported on social networks by the head of the Kiev city state administration, Timur Tkachenko, and Mayor Vitali Klitschko.
Residential buildings and infrastructure were damaged, and there were casualties and injuries.
Currently, 4 victims are known. 19 people were injured. 14 of them were hospitalized by doctors, and the rest received on-the-spot assistance. Among the victims is one medical worker; 4 medical workers were injured,” Klitschko noted.
Damage to critical infrastructure was recorded. In some areas of the city, power and water supplies are disrupted.