ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է Մեքսիկային մոտ ապագայում ցամաքային հարվածների մասին։ Այս մասին նա խոսել է Fox News-ին տված հարցազրույցում։
«Մենք կասեցրել ենք ծովով թմրանյութերի փոխադրումների 97%-ը, և հիմա մենք պատրաստվում ենք ցամաքային հարվածներ հասցնել կարտելների դեմ։ Դժբախտաբար, կարտելներն այժմ կառավարում են Մեքսիկան, և շատ տխուր է տեսնել, թե ինչ է պատահել այս երկրի հետ։ Այն կառավարում են թմրամիջոցների կարտելները։ Եվ նրանք մեր երկրում ամեն տարի սպանում են 250,000-ից 300,000 մարդու։ Թմրանյութերը սարսափելի են. դրանք կործանում են ընտանիքներ, երեխաներ և նույնիսկ ծնողների», - ասել է նա։

We are preparing to launch ground strikes against the cartels. Trump
US President Donald Trump has announced a ground offensive against Mexico in the near future. He spoke about this in an interview with Fox News.
"We have stopped 97% of the drug traffic by sea, and now we are going to launch ground attacks against the cartels. Unfortunately, the cartels now rule Mexico, and it is very sad to see what has happened to this country. Drug cartels rule it. And they kill 250,000 to 300,000 people in our country every year. Drugs are terrible. They destroy families, children, even parents," he said.