ԱՄՆ ռազմական գործողությունը 100 մարդու կյանք է խլել. Վենեսուելայի ՆԳՆ
ԱՄՆ-ի կողմից Վենեսուելայում իրականացված ռազմական գործողության հետևանքով զոհվել է 100 մարդ։ Այս մասին տեղեկացնում է «Reuters»-ը՝ հղում կատարելով Վենեսուելայի ներքին գործերի նախարար Դիոսդադո Կաբելյոյին։
Մեդիայի տվյալներով՝ մինչ այժմ Կարակասը չէր հրապարակել զոհվածների թիվը, սակայն երկրի բանակը ներկայացրել է 23 զոհվածների ցուցակ։
Վենեսուելայի պաշտոնյաների հայտարարություններով՝ նախկին նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի անվտանգության ծառայության շատ անդամներ «սառնասրտորեն» սպանվել են։ Կուբան նույնպես հայտարարել է, որ Վենեսուելայում սպանվել են իր ռազմական և հետախուզական ծառայությունների ներկայացուցիչներ։
Ներքին գործերի նախարար Դիոսդադո Կաբելյոյի խոսքով՝ Նիկոլաս Մադուրոյի կինը՝ Սիլիա Ֆլորեսը, ով ձերբակալվել էր ամուսնու հետ միասին, ԱՄՆ-ի ռեյդի ընթացքում ստացել է գլխի վնասվածք, իսկ Մադուրոն՝ ոտքի։

The US military operation in Venezuela has killed 100 people, Reuters reported, citing Venezuelan Interior Minister Diosdado Cabello.
According to media reports, Caracas had not yet released the death toll, but the country's army has provided a list of 23 dead.
According to Venezuelan officials, many members of former President Nicolas Maduro's security service were killed "in cold blood." Cuba has also said that representatives of its military and intelligence services were killed in Venezuela.
According to Interior Minister Diosdado Cabello, Nicolas Maduro's wife, Cilia Flores, who was arrested with her husband, suffered a head injury during the US raid, and Maduro himself was shot in the leg.