Ուկրաինան և ԱՄՆ-ն մոտ են պատմական համաձայնագրի ստորագրմանը
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի հետ անվտանգության երաշխիքների վերաբերյալ երկկողմ փաստաթուղթն արդեն գրեթե պատրաստ է և սպասում է ամենաբարձր մակարդակով վերջնականացմանը։
Ըստ նախագահի՝ այս համաձայնագիրն առանցքային նշանակություն ունի ոչ միայն ռազմական պաշտպանության, այլև՝ երկրի տնտեսական վերականգնման և զարգացման տեսանկյունից։
Ուկրաինական կողմն արդեն ներկայացրել է պատերազմի դադարեցման հիմնարար շրջանակների իր տարբերակները, և այժմ ակնկալվում է, որ ամերիկյան կողմը կփորձի պարզել Ռուսաստանի իրական պատրաստակամությունը՝ դադարեցնելու ագրեսիան։

Ukraine and the US are close to signing a historic agreement
Ukrainian President Volodymyr Zelensky announced that a bilateral security document with the United States is nearly ready and awaits finalization at the highest level.
According to the president, this agreement is of key importance not only for military defense but also for the country's economic recovery and development.
The Ukrainian side has already presented its options for the basic framework for ending the war, and now it is expected that the American side will try to find out Russia's genuine willingness to stop the aggression.