ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ Վենեսուելայի ժամանակավոր իշխանությունները Միացյալ Նահանգներին կհանձնեն 30-ից 50 մլն բարել բարձրորակ, պատժամիջոցների տակ գտնվող նավթ։
«Հպարտությամբ հայտարարում եմ, որ Վենեսուելայի ժամանակավոր իշխանությունները Միացյալ Նահանգներին կհանձնեն 30-ից 50 մլն բարել բարձրորակ, պատժամիջոցների տակ գտնվող նավթ։ Այդ նավթը կվաճառվի շուկայական գնով, և այդ գումարը կվերահսկեմ ես՝ որպես Միացյալ Նահանգների նախագահ, որպեսզի այն օգտագործվի Վենեսուելայի և Միացյալ Նահանգների ժողովուրդների օգտին։ Ես խնդրել եմ էներգետիկայի նախարար Քրիս Ռայթին անհապաղ իրականացնել այդ ծրագիրը։ Նավթը կտեղափոխվի պահեստային նավերով և ուղիղ կբերվի ԱՄՆ-ի բեռնաթափման նավահանգիստներ։ Շնորհակալություն ուշադրության համար»,– գրել է Թրամփը սոցցանցի իր էջում։

Venezuela to deliver 30-50 million barrels of oil to the US
US President Donald Trump has announced that the interim authorities of Venezuela will transfer 30 to 50 million barrels of high-quality, sanctioned oil to the United States.
“I am proud to announce that the interim authorities of Venezuela will transfer 30 to 50 million barrels of high-quality, sanctioned oil to the United States. This oil will be sold at market prices, and I will control this money as President of the United States, so that it will be used for the benefit of the people of Venezuela and the United States. I have directed Secretary of Energy Chris Wright to implement this program immediately. The oil will be transported by tankers and unloaded directly at ports in the United States. Thank you for your attention,” Trump wrote on his social media page.