BMFTV-ի փոխանցմամբ՝ Փարիզում ձյան տեղումների պատճառով չեղարկվել է մոտ 140 չվերթ, իսկ երթևեկության խցանումները ամբողջ երկրում հասել են 1500 կիլոմետրի։
Ֆրանսիայի իշխանությունները հայտարարել են նարնջագույն տագնապի մասին։ Չորեքշաբթի օրը Ֆրանսիայի հյուսիս-արևմուտքում սպասվում է ձյուն և սառույց։
Հաղորդվում է ճանապարհային, օդային, երկաթուղային և հասարակական տրանսպորտի ցանցերի խափանումների մասին։ Նարնջագույն տագնապ է հայտարարվել 38 դեպարտամենտում։
Տրանսպորտի նախարարը հայտարարել է Շառլ դը Գոլ օդանավակայանում մոտ 100 և Օռլի օդանավակայանում մոտ 40 չվերթի չեղարկման մասին։

According to BMFTV, about 140 flights were canceled in Paris due to snowfall, and traffic jams reached 1,500 kilometers across the country.
French authorities have declared an orange alert. Snow and ice are expected in northwestern France on Wednesday.
Disruptions to road, air, rail, and public transport networks are reported. An orange alert has been declared in 38 departments.
The transport minister announced the cancellation of about 100 flights at Charles de Gaulle airport and about 40 at Orly airport.