Նա բռի մարդ է․ բարձրանում է բեմ և փորձում է ընդօրինակել իմ պարը. Թրամփը՝ Մադուրոյի մասին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, խոսելով Վենեսուելայի նախագահ Մադուրոյի մասին, հայտարարել է. «Նա բռի մարդ է․ բարձրանում է բեմ և փորձում է մի քիչ ընդօրինակել իմ պարը։ Նա սպանել է միլիոնավոր մարդկանց, իսկ Կարակասի կենտրոնում ունեն խոշտանգումների խուց, որը հիմա փակում են»։
Նա նաև ելույթի ժամանակ նմանակել է նաև Ֆրանսիայի նախագահ Մակրոնին, թե ինչպես է վերջինս աղաչել իրեն ու խոստացել 200%-ով բարձրացնել դեղերի արժեքը։
Ելույթի ավարտին Թրամփը կրկին պարել է, թեև մինչ այդ հայտարարել էր, որ Մելանյա Թրամփը դեմ է իր պարերին և դրանք համարում է նախագահին ոչ հարիր։

He's a brat. He gets on stage and tries to imitate my dance. Trump on Maduro
US President Donald Trump, speaking about Venezuelan President Maduro, stated, "He's a brat. He gets on stage and tries to imitate my dance a little bit. He killed millions of people, and in the center of Caracas, they have a torture chamber that they are now closing."
He also imitated French President Macron during his speech, as the latter pleaded with him and promised to raise the price of medicines by 200%.
At the end of the speech, Trump danced again, even though he had previously said that Melania Trump opposed his dancing and considered it unbecoming of a president.