Jerusalem Post-ը, հղում անելով Իսրայելի KAN News հեռուստաալիքին, գրում է, որ վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջոցով հաղորդագրություն է ուղարկել Իրանին՝ հավաստիացնելով, որ Իսրայելը չի ձգտում նրանց հետ պատերազմի։
Ըստ հաղորդման՝ Նեթանյահուն զանգահարել է Պուտինին՝ Թեհրանի և Երուսաղեմի միջև վերջերս սրված լարվածության ֆոնին խնդրելով Իրանին փոխանցել այդ հաղորդագրությունը։
Հոդվածում նշվում է նաև, որ Պուտինը նմանատիպ հաղորդագրություն արդեն փոխանցել էր Իրանի ղեկավարությանը հոկտեմբերին՝ հավաստիացնելով, որ Իսրայելը «հետաքրքրված չէ էսկալացիայով»։

The Jerusalem Post, citing the Israeli KAN News channel, writes that Prime Minister Benjamin Netanyahu sent a message to Iran through Russian President Vladimir Putin, assuring them that Israel does not seek war with them.
According to the report, Netanyahu called Putin, asking him to convey the message to Iran, amid the recent escalation of tensions between Tehran and Jerusalem.
The article also notes that Putin had already conveyed a similar message to the Iranian leadership in October, assuring that Israel “is not interested in escalation.”