Չեչնիայի ղեկավար Ռամզան Կադիրովը իր 20-ամյա որդուն՝ Ահմադ Կադիրովին նշանակել է կառավարության փոխնախագահի՝ փոխվարչապետի պաշտոնակատար՝ պահպանելով սպորտի նախարարի պաշտոնը։
Կադիրովի խոսքով՝ այդ փոփոխությունները տեղի են ունեցել կառավարության նախագահ Մագոմեդ Դաուդովի առաջարկությամբ։ Նոր նշանակումների մասին Չեչնիայի ղեկավարը հայտնել է իր Telegram-յան ալիքում՝ անվանելով դրանք «փոքր կադրային փոփոխություններ»։
Կադիրովը չի մանրամասնել, թե արդյոք որդու նշանակումը կապված է իր առողջական վատ վիճակի հետ։ Ամանորի նախօրեին ԶԼՄ-ները հայտնել էին, որ Կադիրովը հոսպիտալացվել է Մոսկվայում՝ Մոսկվայում Պետխորհրդի նիստից առաջ։ Պաշտոնապես դա չի հաստատվել։

Chechen leader Ramzan Kadyrov has appointed his 20-year-old son, Akhmad Kadyrov, as acting deputy prime minister, while retaining his position as minister of sports.
According to Kadyrov, the changes were made at the suggestion of the government head, Magomed Daudov. The Chechen leader announced the new appointments on his Telegram channel, calling them “minor personnel changes.”
Kadyrov did not elaborate on whether his son’s appointment was related to his poor health. On New Year’s Eve, media reported that Kadyrov had been hospitalized in Moscow ahead of a session of the State Council. This has not been officially confirmed.