ՌԴ-ն պատրաստվում է հարձակվել Կիևի կառավարական շենքերի վրա։ Այս մասին հայտարարել է Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին։
«Մեր կողմից հարձակման վերաբերյալ լուրերը կեղծ են։ ՌԴ-ն ցանկանում է խաթարել Ուկրաինայի և ԱՄՆ-ի միջև խաղաղության բանակցություններում առաջընթացը։ ԱՄՆ-ն պետք է համարժեք արձագանքի ՌԴ սպառնալիքներին։
Ռուսները հորինել են ակնհայտ կեղծ պատմություն, որպեսզի արդարացնեն Կիևի վրա հարձակումները և պատերազմը դադարեցնելու քայլեր ձեռնարկելուց հրաժարվելը։ Հիմա պետք է չափազանց զգույշ լինել։ Մայրաքաղաքը կարող է հարվածի ենթարկվել»,- ասել է Զելենսկին։
Ավելի վաղ ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ Կիևն ԱԹՍ-ներով հարձակում է գործել Նովգորոդում ՌԴ նախագահի պետական կեցավայրի նկատմամբ։

Russia is preparing to attack government buildings in Kyiv. Ukrainian President Volodymyr Zelensky announced this.
"The news about the attack on our part is false. Russia wants to disrupt progress in peace talks between Ukraine and the United States. The United States must respond adequately to Russia's threats.
The Russians have invented an obviously false story to justify the attacks on Kyiv and the refusal to take steps to stop the war. Now we must be cautious. The capital may be hit," Zelensky said.
Earlier, Russian Foreign Minister Sergei Lavrov announced that Kyiv had launched an attack on the Russian president's state residence in Novgorod with drones.