Բաքուն քննարկում է Երևանի հետ առևտրային կապերի ընդլայնման հնարավորությունը. Բայրամով
Նավթամթերքի արտահանման մեկնարկից հետո Ադրբեջանը քննարկում է Հայաստանի հետ առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման հնարավորությունը այլ ոլորտներում․ տարեվերջյան ասուլիսին հայտարարել է արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը։
Նախարարը ընդգծել է, որ Ադրբեջանի և Հայաստանի առևտրային հարաբերությունները կառուցվում են զրոյից, և Բաքուն պատրաստ է քննարկել Երևանի առաջարկները։
«Նավթամթերք արտահանելու առաջարկն ընդունվել է, մատակարարումները սկսվել են։ Մենք կարծում ենք, որ հնարավոր է ընդլայնել առևտրային կապերը», - ասել է Բայրամովը։
Նախարարը նաև ընդգծել է, որ ադրբեջանական արտահանման նկատմամբ Հայաստանում արձագանքները տարբեր են․
«Մի կողմից, արտահանումը դրականորեն է ընդունվել, մյուս կողմից՝ որոշակի դժգոհություն առաջացրել։ Հայկական հասարակության մեջ կան նաև կոչեր Ադրբեջանից մատակարարումների դեմ», - ընդգծել է Բայրամովը։

After the start of oil product exports, Azerbaijan is discussing expanding trade and economic ties with Armenia in other areas, Foreign Minister Jeyhun Bayramov announced at a year-end press conference.
The minister emphasized that trade relations between Azerbaijan and Armenia are being built from scratch, and Baku is ready to discuss Yerevan’s proposals.
“The proposal to export oil products has been accepted, and supplies have begun. We believe that it is possible to expand trade ties,” Bayramov said.
The minister also emphasized that reactions to Azerbaijani exports in Armenia are mixed.
“On the one hand, the exports were received positively; on the other hand, they caused some dissatisfaction. There are also calls in Armenian society against supplies from Azerbaijan,” Bayramov emphasized.