Թրամփն ու Զելենսկին կհանդիպեն
Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հայտարարել է, որ շուտով կհանդիպի ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ։
Ուկրաինայի նախագահը նաև իր սոցցանցերում հայտնել է, որ ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների ուկրաինական պատվիրակության ղեկավար Ռուստեմ Ումերովը նրան ներկայացրել է ԱՄՆ-ում իրենց վերջին հանդիպումների արդյունքները։
Ումերովը վերջերս Ֆլորիդայում զրուցել է Թրամփի հատուկ դեսպանորդներ Սթիվ Ուիթքոֆֆի և Ջարեդ Քուշների հետ։ Նրանք քննարկել են ԱՄՆ-ի կողմից մշակված և բազմաթիվ բանակցությունների ընթացքում փոփոխված խաղաղության ծրագրի մանրամասները։
«Մենք ոչ մի օր չենք վատնում։ Մենք համաձայնության ենք եկել մոտ ապագայում ամենաբարձր մակարդակով՝ նախագահ Թրամփի հետ հանդիպման շուրջ։ Շատ բան կարելի է որոշել մինչև Նոր տարի», - գրել է Զելենսկին։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky has announced that he will soon meet with US President Donald Trump.
The Ukrainian president also reported on his social media that the head of the Ukrainian delegation for negotiations with the US, Rustem Umerov, had presented him with the results of their recent meetings in the US.
Umerov recently spoke in Florida with Trump’s special envoys Steve Witkoff and Jared Kushner. They discussed the details of the peace plan developed by the US and modified during numerous negotiations.
“We are not wasting a single day. We have agreed to meet with President Trump at the highest level in the near future. Much can be decided by the New Year,” Zelensky wrote.