Իվան Ուրգանտը հայտարարել է «Живой Ургант» անվանումով YouTube-յան ալիքի գործարկման մասին։
Նա հայտարարել է, որ ալիքում կտեղադրվեն տեսանյութեր, որոնք նա և իր թիմը նկարահանել են 2025 թվականին ելույթներով շրջագայելիս:
«YouTube-ալիք ստեղծեցինք։ Մենք որոշեցինք առաջիններից մեկը։ Մենք կտեղադրենք այն ամենը, ինչ առկա է»,- ասել է հեռուստահաղորդավարը:
Ավելի վաղ The New York Times-ը հաղորդել էր, որ մի քանի հայտնի ռուսներ անձամբ դիմել են Վլադիմիր Պուտինին՝ վերադարձնել Ուրգանտին, որի «Երեկոյան Ուրգանտ» շոուն դադարեցվել է հեռարձակվել Ուկրաինայի հետ պատերազմի սկսվելուց հետո։ Սակայն, լրագրողների խոսքով, Պուտինը հրաժարվել է վերադարձնել Ուրգանտին նրա հակապատերազմական դիրքորոշման պատճառով։

Иван Ургант объявил о запуске YouTube-канала под названием «Живой Ургант».
Он сообщил, что на канале будут размещаться видеоматериалы, которые он и его команда снимали во время гастрольных туров с выступлениями в 2025 году.
«Создали YouTube-канал. Мы решили одними из первых. Будем выкладывать всё, что есть», — сказал телеведущий.
Ранее The New York Times сообщала, что несколько известных россиян лично обращались к Владимиру Путину с просьбой вернуть Урганта, чье шоу «Вечерний Ургант» перестало выходить в эфир после начала войны с Украиной. Однако, по словам журналистов, Путин отказался возвращать Урганта из-за его антивоенной позиции.