Ուկրաինայի նախագահ Վոլոդիմիր Զելենսկին հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՄՆ նախագահի հատուկ բանագնաց Սթիվ Ուիթքոֆֆի և Ջարեդ Քուշների հետ։ Զելենսկու խոսքով՝ Թրամփի ներկայացուցիչների հետ զրույցը տևել է գրեթե մեկ ժամ։
«Կան լավ գաղափարներ, որոնք կարող են աշխատել ընդհանուր արդյունքի և երկարատև խաղաղության համար։ Տղաներին խնդրել եմ Սուրբծննդյան շնորհավորանքներ փոխանցել ԱՄՆ նախագահի ընտանիքին։
Որոշ փաստաթղթեր արդեն պատրաստ են։ Իհարկե, դեռ անելիք կա զգայուն հարցերի շուրջ։ Բայց ամերիկյան թիմի հետ միասին մենք հասկանում ենք, թե ինչպես ապահովել այս ամենը»,- նշել է նա։

Ukrainian President Volodymyr Zelensky had a telephone conversation with the US President's special envoy, Steve Witkoff, and Jared Kushner. According to Zelensky, the conversation with Trump's representatives lasted almost an hour.
"There are good ideas that can work for a typical result and lasting peace. I asked the guys to convey Christmas greetings to the US President's family.
Some documents are already ready. Of course, there is still work to be done on sensitive issues. But together with the American team, we understand how to ensure all this," he noted.