Ումերովը Զելենսկիին զեկուցել է ամերիկյան բանակցությունների արդյունքները
Ուկրաինայի ԱԱՊԽ քարտուղար Ռուստեմ Ումերովը վերադարձել է Ուկրաինա և Զելենսկիին զեկուցել Մայամիում ԱՄՆ-ի հետ բանակցությունների արդյունքների մասին։
Ինչպես նշել է Զելենսկին, անվտանգության երաշխիքների, վերակառուցման և պատերազմի ավարտի հիմնական շրջանակի վերաբերյալ փաստաթղթերի նախագծերն արդեն պատրաստ են։
«Այսօր կետերը վերջնականապես մշակվել են՝ համապատասխանեցնելով պատերազմի ավարտի և ռուսական երրորդ ներխուժումը կանխելու նպատակին։ Բանակցությունների և հանդիպումների յուրաքանչյուր փուլ ամրապնդում է ուկրաինական շահերի անվտանգությունը», - ասել է Զելենսկին Ումերովի և Գնատովի զեկույցներից հետո։

Umerov reported to Zelensky on the results of American negotiations
Secretary of the Ukrainian Security Council Rustem Umerov returned to Ukraine and reported to Zelensky on the results of negotiations with the United States in Miami.
As Zelensky noted, draft documents on security guarantees, reconstruction, and the main framework for ending the war are already ready.
“Today, the points have been finalized, consistent with ending the war and preventing a third Russian invasion. Each round of negotiations and meetings strengthens the security of Ukrainian interests,” Zelensky said after reports by Umerov and Gnatov.