Վաշինգտոնում Ռուսաստանի դեսպանատան դիմաց գտնվող տունը վաճառքի է հանվել 3.85 միլիոն դոլարով, ըստ The Washington Post (WP)-ի՝ այն անվանում են «լրտեսական տուն»։
Վիսկոնսին պողոտա 2619 հասցեում գտնվող շենքը կառուցվել է 1935 թվականին և հինգ տասնամյակ շարունակ եղել է իտալացի ներգաղթյալների ընտանիքի և նրանց ժառանգների տունը։ 1980-ականների վերջին տունը վարձակալության է տրվել, և նոր վարձակալները, «պատահաբար», օրական ութժամյա հերթափոխ են կատարել, գրում է թերթը։
2023 թվականին տեղական Washingtonian հրատարակությունը հայտնել է, որ հարևանների խոսքով՝ տունը տասնամյակներ շարունակ օգտագործվել է Հետաքննությունների դաշնային բյուրոյի կողմից Ռուսաստանի դեսպանատունը վերահսկելու և, հավանաբար, դրա ազդանշանները որսալու համար՝ սկսած մոտավորապես 1990 թվականից։ Տեղի բնակիչները տեսախցիկներ են նկատել մգեցված պատուհանների միջով, որոնք ուղղված էին դիվանագիտական առաքելությանը։

A house across from the Russian Embassy in Washington, D.C., has been put up for sale for $3.85 million, according to The Washington Post (WP), which calls it a “spy house.”
The building, located at 2619 Wisconsin Avenue, was built in 1935 and was home to a family of Italian immigrants and their descendants for five decades. In the late 1980s, the house was rented out, and the new tenants “coincidentally” worked eight-hour shifts a day, the newspaper reported.
In 2023, the Washingtonian reported that neighbors said the FBI had used the house for decades to monitor the Russian Embassy and possibly intercept its signals, starting around 1990. Residents had spotted cameras through tinted windows that were aimed at the diplomatic mission.