Լրագրողները իրենց վարքով ահաբեկել և զայրացրել են Ֆրանսիայի նախագահին և Լեհաստանի վարչապետին։ Էմանուել Մակրոնը և Դոնալդ Տուսկը բողոքել են նրանց վարքից և աշխատանքից։
Ֆրանսիայի նախագահը և Լեհաստանի վարչապետը մասնակցել են Ուկրաինայի ֆինանսավորմանը նվիրված ԵՄ առաջնորդների հանդիպմանը։ Ճեպազրույցի ժամանակ Մակրոնը խնդրել է տեղաշարժել միկրոֆոնները և բողոքել, որ չի կարող միաժամանակ նայել բոլոր տեսախցիկներին։
«Միկրոֆոնները անընդհատ շարժվում են։ Ոչ, ես չեմ կարող միաժամանակ նայել բոլոր տեսախցիկներին։ Այնպես որ, համոզվեք, որ միկրոֆոնները այլևս չեն շարժվում», - ասել է նա։
Տուսկը, տեսնելով բարձրախոսների քանակը, խնդրել է նրանց չհարձակվել իր վրա։
Դեկտեմբերի 18-19-ը կկայանա եվրոպական պետությունների գագաթնաժողով՝ Ուկրաինայի հետագա ֆինանսավորման ձևաչափը որոշելու հարցով։

Журналисты своим поведением напугали и разозлили президента Франции и премьер-министра Польши. Эммануэль Макрон и Дональд Туск пожаловались на их поведение и работу.
Президент Франции и премьер-министр Польши приняли участие во встрече лидеров ЕС, посвященной финансированию Украины. Во время брифинга Макрон попросил передвинуть микрофоны и пожаловался, что не может смотреть во все камеры одновременно.
«Микрофоны постоянно двигаются. Нет, я не могу смотреть во все камеры одновременно. Так что убедитесь, что микрофоны больше не двигаются», — сказал он.
Туск, увидев количество микрофонов, попросил их «не нападать» на него.
18-19 декабря состоится саммит европейских государств по вопросу определения формата дальнейшего финансирования Украины.
🇫🇷 Макрон выглядел разочарованным, так как микрофоны постоянно двигались вверх и вниз
«Мои микрофоны постоянно двигаются. Неужели вы не можете просто сделать так, чтобы всё работало нормально? Я не могу смотреть во все камеры сразу».