Բաքուն և Անկարան կարևորում են ռազմավարական գործընկերության ընդլայնումը
Բաքվում մեկնարկել է Ադրբեջան-Թուրքիա բարձր մակարդակի ռազմական երկխոսության 17-րդ հանդիպումը։ Այս մասին հայտնել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը։
Հանդիպման ընթացքում Ադրբեջանի պաշտպանության փոխնախարար և գլխավոր տնօրեն Ագիլ Գուրբանովը հանդիպել է Թուրքիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի 2-րդ վարչության պետ, բանակի գեներալ Լևենտ Էրգյունի գլխավորած պատվիրակության հետ։
Գուրբանովը նշել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքիայի միջև հարաբերությունները բարձր մակարդակի վրա են բոլոր ոլորտներում, այդ թվում՝ ռազմական հարցերում, և ընդգծել է այդ համագործակցության հետագա ընդլայնման կարևորությունը։
Հանդիպման ժամանակ մանրամասն քննարկվել են երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության ներկայիս մեխանիզմները։ Ռազմական երկխոսության ընթացքում կողմերը նաև վերլուծել են ռազմական գործընկերության ներկայիս վիճակը և մտքեր են փոխանակել այդ նպատակներին հասնելու գործունեության հիմնական ոլորտների վերաբերյալ։
Ռազմական երկխոսության 17-րդ հանդիպումը կշարունակվի մինչև դեկտեմբերի 19-ը։ Հաջորդ հանդիպումները կանցկացվեն Ռազմական համագործակցության միջազգային բյուրոյում և Ազգային պաշտպանության համալսարանում։

Baku and Ankara attach importance to expanding the strategic partnership
The 17th meeting of the Azerbaijan-Turkey high-level military dialogue has started in Baku. The Azerbaijani Defense Ministry reported this.
During the meeting, Azerbaijani Deputy Defense Minister and Director General Agil Gurbanov met with a delegation led by the Head of the 2nd Department of the General Staff of the Turkish Armed Forces, Army General Levent Ergun.
Gurbanov noted that relations between Azerbaijan and Turkey are at a high level in all areas, including military matters, and stressed the importance of further expanding this cooperation.
During the meeting, the current mechanisms of military cooperation between the two countries were discussed in detail. During the military dialogue, the parties also analyzed the current state of military partnership and exchanged views on the main areas of activity to achieve these goals.
The 17th meeting of the military dialogue will continue until December 19. The subsequent sessions will be held at the International Bureau for Military Cooperation and the National Defense University.