Ջեյմս Քեմերոնը միլիարդատեր է դարձել
71 տարեկանում Ջեյմս Քեմերոնը դարձել է միլիարդատեր: Forbes-ը ռեժիսորի կարողությունը գնահատում է 1.1 միլիարդ դոլար։
Հրապարակման համաձայն՝ իր նոր կարգավիճակով Քեմերոնը միանում է միլիարդատեր ռեժիսորների կարճ ցանկին՝ Ջորջ Լուկասին, Սթիվեն Սփիլբերգին, Փիթեր Ջեքսոնին և Թայլեր Փերիին։
Քեմերոնին մյուս հարուստ ռեժիսորներից տարբերում է այն, որ նրա եկամուտը հիմնականում գալիս է իր ֆիլմերից, այլ ոչ թե արտաքին ներդրումներից կամ բիզնեսից: Քեմերոնի ֆիլմերը միասին վաստակել են գրեթե 9 միլիարդ դոլար։
Forbes-ը կանխատեսում է, որ Քեմերոնը կարող է 200 միլիոն դոլար վաստակել «Ավատար. Կրակ և մոխիր» ֆիլմից, որի համաշխարհային պրեմիերան կկայանա 2025 թվականի դեկտեմբերի 19-ին։
Ավելի վաղ Ջեյմս Քեմերոնը խոսել էր ստուդիայի հետ «Ավատար» ֆիլմի հինգերորդ մասի թողարկման շուրջ վեճերի մասին:

At 71, James Cameron has become a billionaire. Forbes estimates the director's fortune at $ 1.1 billion.
According to the publication, with his new status, Cameron joins a short list of billionaire directors: George Lucas, Steven Spielberg, Peter Jackson, and Tyler Perry.
What distinguishes Cameron from other wealthy directors is that his income comes mainly from his films, not from outside investments or business ventures. Cameron's films have earned almost $ 9 billion in total.
Forbes predicts that Cameron can earn $ 200 million from the film "Avatar: Fire and Ashes, the world premiere of which will take place on December 19, 2025.
Earlier, James Cameron spoke about the disputes with the studio over the release of the fifth part of the film "Avatar".